Вітаю Вас Гость
Субота
18.05.2024
23:30

ІнфоЦентр Нерухомості "ВЕРТИКАЛЬ"

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [5]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Скільки коштує моя квартира

2012 рік активно почався на ринку нерухомості. Житлові питання вирішувалися ще з перших днів січня. Такий стан справ заставив суттєво замислитися продавців:» А чи не занижую я ціну на свою нерухомість, адже он скільки зацікавлених до мене дзвонять і навіть приходять?» І в деяких випадках після таких розмірковувань ціна на житло «раптом» зростає в кращому випадку на 3-5 тисяч у.о. І впливають на подібне ціноутворення далеко не економічні чи хоча б логічні фактори. Давайте все ж таки нагадаємо собі чинники утворення ціни.

Первинний чи вторинний ринок? Різниця в ціні тут майже не помітна. Відтак, квадратний метр в новобудові вам коштуватиме 550-750 у.о., в той час коли на вторинному ринку квадрат  жилплощі обійдеться в 750-1000 у.о. (все залежатиме від поверху та стану квартири, але в одному районі міста). Парадокс виходить: кутова, без ремонту «хрущовка» іноді буває дорожчою за житло в новобудові, з індивідуальним опаленням та вже готовим станом для проживання.

Розташування. Дуже часто 1-кімнатна квартира в центрі міста і, наприклад, на мікрорайоні Жовтневий мають однакову ціну. Це пояснюється тим, що центр виграє своїм розташуванням, в той час коли мікрорайон не здає своїх позицій в квадратурі житла. Тобто, існують фактори взаємозаміни чинників, коли ціна дійсно аргументується. І, погодьтеся, інфраструктура Жовтневого ні в якій мірі не поступається центру.

Не існує в ціноутворенні чинника «А мої сусіди сказали…» чи «Мої сусіди продавали…». Думку щодо переваг та недоліків нерухомості можуть висловлювати спеціалісти та експерти в цій галузі. Ціна вашої трикімнатної квартири на 5 поверсі пятиповерхівки, яку ви запланували продати 2012 року ніяк не відповідатиме ціні квартири, яку продали ваші сусіди з третього поверху восени 2008 року.

Економічний фактор. Багато хто вірить, що 2012 рік принесе іпотечний бум, а деякі інтернет-видання оптимістично прогнозують ріст цін на нерухомість на 40 %. Наскільки це можливо в наш час в державі? Не будемо наводити статистичних даних аналітичних центрів, просто дайте собі відповідь на питання: «Скільки знайомих в моєму оточенні готові сьогодні взяти позику в банку під 21-23% річних на 10-15 років?» Небагато, так?

Останні три роки співвідношення «попит і пропозиція» стабільно виводить пропозицію на лідерські позиції – значно легше знайти собі житло, ніж гідного покупця для власної квартири. Тому просто варто іноді раціонально підходити до питання ціни і не втратити, ніж називати її на 5 тисяч дорожче і щомісяця знижувати на 300-500 у.о. І в кінці продати квартиру значно дешевше, тільки тому що за місяці-роки вашої діяльності «сам собі ріелтор» це питання просто попсує вам нерви витратить ваш час намарно. А час – це гроші, і цю істину ніхто не відміняв.

Питання ціноутворення в наш час більше хвилює людей, які за мету собі поставили «продати», а не «продавати». І в помічники вони, як правило, обирають не тьотю Машу із сусіднього підїзду, а спеціалістів в цій галузі. Просто іноді хочеться вірити, що цивілізоване суспільство – це не лише визначення зі сторінок тлумачного словника.

Категорія: Мої статті | Додав: Julianna (07.02.2012)
Переглядів: 776 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]