Вітаю Вас Гость
Субота
18.05.2024
20:47

ІнфоЦентр Нерухомості "ВЕРТИКАЛЬ"

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [5]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Роль ріелтора на ринку нерухомості


   Хто такі ріелтори? Який ріелтор якісно надасть весь спектр послуг? Про ці та інші не менш важливі питання ми поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

    У всі часи перед людьми поставала необхідність вирішення питань, так чи інакше пов'язаних з нерухомістю. Сьогоднішній ринок нерухомості, як ніколи, демонструє широкий спектр можливостей практично для всіх категорій населення. От тільки не будь-хто, опиняючись в цьому вируючому надто специфічному інформаційному потоці, здатен за декілька тижнів, навіть декілька місяців, майже без допомоги, вийти на розуміння ситуації на ринку квартир , будинків, землі, комерційної нерухомості, зорієнтуватися в цінах, правильно оцінити свої об'єкти нерухомості та грамотно виставити ринкову (не занижену, але й не завищену) ціну  за них, вчасно та вигідно, не переплативши власникам і маклерам, вкласти гроші в іншу, наприклад, житлову нерухомість. Допомогти зорієнтуватися в усій цій фінансово-економічній круговерті, розібратись в хитромудрому обертанню документів, підібрати максимально вигідний варіант, пройти всі бюрократичні перешкоди і пояснити юридичні тонкощі проведення справи — в цьому й полягає робота рієлтора.

    Рієлтор, який займається вирішенням питань з житловою нерухомістю, для своїх клієнтів є майже як "сімейний лікар”. Гарний спеціаліст завжди в курсі сімейних відносин, знає всі тонкощі взаємин членів родини, знає історію квартири ще з того часу, коли житловий будинок (в якому планують проживати клієнти) було здано в експлуатацію. Агент завжди "на зв'язку”, йому можна зателефонувати в будь-який час, навіть уночі, задати хвилюючі питання. Саме його рекомендують всім своїм знайомим, які віч-на-віч зіштовхнулися з непростими "квартирними питаннями”.

    Спеціалізація на комерційній нерухомості — це ще одна сторона діяльності рієлтора.   Продаючи комерційні обєкти, фахівець з нерухомості зобовязаний знати всі тонкощі того чи іншого бізнесу, його рентабельність, попит і ціни на товари товаровиробника, на послуги, обладнання, документи тощо. Тому не дивно, що рієлтор  зі стажем 5-7 років, - повноцінний партнер  у різних видах бізнесу.  Професійний рієлтор, який займається нежитловими приміщеннями, вміє адекватно аналізувати ринок, збирати маркетингову інформацію, орієнтується в особливостях тієї чи іншої сфери економічної, фінансової, банківської діяльності, в особливостях просування товару через засоби масової інформації, Інтернет. Всі ці знання та уміння, безумовно, є важливими, оскільки для комерційних компаній вдале місцерозташування офісу, складського приміщення, магазину й інших торгових площ ( а токож гаражів) є одним з ключових факторів успіху цілого бізнесу, і дуже часто керівники фірм та їх співробітники проводять не один місяць (а інколи й не один рік) в пошуках ідеального приміщення.

    Вирішити всі ці питання на високому професійному рівні  самостійно або ж за допомогою так званих "чорних”, "сірих”, "напівбілих” маклерів-одинаків практично неможливо, бо над вирішенням складних завдань здатна успішно працювати лише добре підготовлена команда  рієлторів. В теперішній час все частіше основними гравцями ринку є агентства нерухомості з достатньо серйозним рекламним бюджетом, стабільною репутацією й найголовнішим капіталом фірми — професійним персоналом, добре навченим та підготовленим, який легко орієнтується у всіх, навіть незначних рухах ринку, і який готовий відповісти на будь-які питання клієнтів.

    Що гарантовано отримують клієнти від співпраці з агентством:

                     юридичний супровід, підготовку та перевірку документів. Юридичний відділ агентства детально вивчає документацію на об'єкт, надає консультації щодо правильного оформлення документів;

                     гарантії. Клієнтам гарантовано надається тільки правдива, заздалегідь перевірена інформація про об'єкти нерухомості житлового чи комерційного призначення;

                     конфіденційність та безпека. Всі дані клієнта є конфіденційною інформацією агентства і не мають права бути використаними третіми особами;

                     рекламу та відповіді на телефонні дзвінки. Агентство виставляє об'єкт клієнта на ринок нерухомості, використовуючи при цьому як мінімум 15 видів реклами, бере на себе зобов'язання працювати з телефонними дзвінками, звільняючи клієнта від "головного болю”;

                     оцінку та аналітику. В будь-який час клієнт гарантовано отримує аналіз ринку нерухомості та консультації по ціноутворенню;

                     консультації зі страхування нерухомого майна;

                     консультації з іпотечного кредитування;

                     інформацію про наявність об'єктів та клієнтів. База даних агентства не обмежується 100-200 об'єктами чи клієнтами, їхня кількість перевищує це число, і для кожного клієнта підбирається найбільш оптимальний варіант чи варіанти (в залежності від часу виходу на ринок та фінансової платоспроможності), виходячи із побажань, зауважень, пропозицій.

  Однак при всіх вище перерахованих перевагах співпраці з агентами, все ж варто пам'ятати, що будь-яке агентство нерухомості, хоч і значно збільшує шанс (від 55 % до 99 %) швидко та вигідно продати  чи здати в оренду ту чи іншу житлову або комерційну нерухомість, проте не гарантує на 100%, що то буде саме за цінами та в терміни, виставленими власниками-продавцями чи покупцями. Чому так? Тому що ринкові ціни ніколи не бувають сталими, а смаки та бажання клієнтів (покупців-продавців) надто часто міняються. Та і самі ціни в ринкових економічних та політичних умовах мають тенденцію до мінливості: то вони швидко падають, то завмирають на 1-3 місяці, то різко йдуть на ріст і дуже швидко ростуть, позбавляючи шансу вигідно придбати квартиру чи будиночок тих, хто так щиро сподівався на краще. Тому вимагати від рієлторів неможливого теж не варто, вони й так роблять надто багато, щоб знизити ризики клієнтів, та от, на жаль, не часто дослухаються клієнти до порад фахівців з нерухомості, базуються на власній некомпетентності чи на недостатній проінформованості своїх радників. Нерідко ж при продажі нерухомого майна причиною втрати значної суми стає елементарна людська жадібність. Хіба поодинокі випадки, коли агент радить продавати за найвигіднішою ціною на окремо взятий період часу (при чому, наприклад, в складні для продавця часи, на спаді цін), а продавець не погоджується зробити знижку у гривнях в еквіваленті до 500 у.о. -  в результаті покупець відмовляється від подальших переговорів. Протягом наступних 2-3 місяців реальних пропозицій не те що придбати, навіть подивитися (за такою ціною) не надходить. І  це зрозуміло, адже "королева балу” - ринкова ціна  впала, а продавці вперто продовжують тримати високу (свою) ціну, яка на тлі інших ринкових цін виглядає, м'яко кажучи, як мінімум, незрозумілою. Проте, продавець все одно мусить продати свою нерухомість, бо у нього кредити в банку, і продає, але вже за іншою ринковою ціною,  склалася на інший період часу. Три місяці тому давали майже 50 тис. у.о., а сьогодні взяв 30 тис. у.о. Втрата, всього-на-всього, якихось 20 тис. у.о.

   За статистикою агентство допомагає клієнтам, як з однієї, так і з іншої сторони, економити від 5000 до 70000 у.о. лише на житловій нерухомості. Про економію при угодах з комерційною нерухомістю взагалі можна не говорити, і так все зрозуміло...

   Все ж, сумний факт і досі лишається сумним фактом: людям шкода виплатити агентству   відсоток  (до речі значно нижчий, аніж у будь-якого маклера-одинака,й часто прихований), але не шкода втратити суму, яка подекуди перевищує в 10-40 разів витрати на комісію за послуги.

   Отже, що насправді ви втрачаєте чи здобуваєте при роботі з професійним агентством, вирішувати вам. Метою ж агентства є тільки те, щоб ця співпраця була професійною, приємною і взаємовигідною для обох сторін.

                                                                                                                                                                          Юлія Матвієнок

Категорія: Мої статті | Додав: ALEX (09.10.2010)
Переглядів: 842 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]